Prix d'Amerique 2011 - radost pro Ready Cashe + VIDEO
Publikováno: Steda, 02.02. 2011 - 19:00:00
Téma: ZPRAVODAJSTVÍ


Velký souboj šestiletých hvězd, Ready Cash vs. Maharajah aneb Francie vs. Švédsko, i tak by se dala charakterizovat jubilejní 90. Prix d'Amerique.

V sobotu se odběhla Prix de Luxembourg, kde podle předpokladů dominoval desetinový favorit Rapide Lebel.

Prix d´Amerique 2011

30.1.2011 - Vincennes

90. ročník Prix d`Amerique byl odstartován na třetí pokus. Z pole nejrychleji odskočila Lana del Rio a velmi dobrou pozici měl favorizovaný Maharajah, Nuit Torride, Olga du Biwetz i Ready Cash (Indy de Vive). Poprvé pole do cílové roviny zavedli Lana del Rio (Varenne) a Maharajah (Viking Kronos). Za nimi klusali Quaker Jet, Olga du Biwetz (Cezio Josselyn), Nuit Torride (Bolero du Coq). Posledně jmenovaná klisna se na konci cílové roviny snažila třetí stopu dostat na čelo, ale dvojice Lana del Rio a Maharajah byla nad její síly. V oblouku se snažil jít před Lanu del Rio Maharajah, což se mu také povedlo. Ale v tom okamžiku Lana del Rio zacválala a měla po nadějích. Santo Mollo klisnu nakonec vytáhl do vnitř dráhy a trochu přibrzdil Quaker Jeta (Love You), toho využil Bernard Piton a Nuit Torride "zaparkoval" za Maharajaha. Zvenku nastupoval Oyonnax, ale třetí stopou vyslal Franck Nivard svého Ready Cashe dopředu. Na protilehlé rovině klusal vedle Maharajaha, v oblouku před cílem se dvojice Maharajah - Ready Cash začala ostatním koním vzdalovat. Se čtyřdélkovým odstupem klusal Oyonnax (In Love With You), za ním Olga du Biwetz, Private Love. Nuit Torride se začala propadat. Naopak k rozhodujícímu útoku přešel Ready Cash a dostal se před Maharajaha. Na konci oblouku při točení do cílové roviny měl Ready Cash náskok dvě délky a Maharajah měl trochu problém s čistotou klusu, tak nemohl adekvátně odpovědět. Ready Cash své tažení dotáhl do vítězného konce, Maharajah ho sice stahoval, ale cíl přišel dřív, než se mu to mohlo povést. Ready Cash svým vítězstvím udělal radost místním patriotům a rozesmutnil četné příznivce Maharajaha. Třetí místo vybojovala majitelka triumfu v Prix de Cornulier z minulé neděle Olga du Biwetz, před loňským vítězem Oyonnaxem, který měl v nohách třetí těžký start během čtrnácti dnů. Za ním doklusal stejně jako loni Quaker Jet. Šestým místem se nadějně ukázal pětiletý Severino (Gobernador).
Vítězný čas (1:12,1) Ready Cash je jen o desetinu vteřiny horší než rekord dostihu, který z roku 2007 drží dvojnásobný vítěz Offshore Dream.
Sympatický Franck Nivard dokázal po dvou letech znovu vyhrát největší evropský dostih a vzhledem k jeho věku určitě ještě nějakou Prix d'Amerique vyhrát může.
13. února se můžeme těšit na odvetu Maharajaha v Prix de France.

Výsledky Prix d´Amerique Gr.1 o 1.000.000 €, 2700 metrů, mety:

Kůň Jezdec Km čas
1. Ready Cash (F) Franck Nivard 1:12,1
2. Maharajah (S) Örjan Kihlström 1:12,1
3. Olga du Biwetz (F) Eric Raffin 1:12,3
4. Oyonnax (F) Sébastien Ernault 1:12,4
5. Quaker Jet (F) Jean Philippe Dubois 1:12,5
6. Sévérino (F) Christian Bigeon 1:12,7
7. Roc Meslois (F) Pierre Belloche 1:12,7
8. Premiere Steed (F) Enrico Bellei 1:13,0
9. Perlando (F) Jos Verbeeck 1:13,1
10. New des Landes (F) Sébastien Hardy 1:13,1
11. Oasis Gédé (F) Jean Michel Bazire -
12. Nouba du Saptel (F) Yves Dreux -
13. Nuit Torride (F) Bernard Piton -
14. Quarla (F) Pierre Vercruysse -
Private Love (F) Matthieu Abrivard disk.
Paris Haufor (F) Damien Bonne disk.
Orlando Sport (F) Sébastien Baude disk.
Lana del Rio (I) Santo Mollo disk.
Prix du Luxembourg 2011

29.1.2011 - Vincennes

Nejlépe vyšel start italské dvojici Ismos Fp a Enrico Bellei, vedle nich klusal Brioni (Timberland), který se na konci cílové roviny dostal na čelo. To již třetí stopou spěchal horký favorit Rapide Lebel (Ginger Somolli). Před Brionoho se ještě na chvilku vrátil Ismos Fp (Uronometro), ale přes něj 1500 metrů před cílem přešel Rapide Lebel. Jeho svižnému tempu ostatní koně horko těžko stačili. Nina des Gesvres se třetí stopou snažila dostat přes Punchyho, ale to se jí nepodařilo, naopak se ve třetí stopě v tak rychlém tempu odrovnala. Do závěrečného oblouku si Rapide Lebel přivezl dvoudélkový náskok, který na konci oblouku byl dvojnásobný. Pozici na závěrečný útok si zvenku lepšila Opaline d´Atout (Coktail Jet). Při vytočení do cílové roviny bylo zřejmé, že Rapide Lebel bude mít jen jediného soupeře a tím byla časomíra. Joakim Lövgren musel složitě hledat volnou cestu Brionimu, kterou sice našel, ale než mohl svého koně pořádně rozhýbat, tak Rapide Lebel probíhal cílem jako vítěz. Druhé místo získala Opaline d´Atout. Třetí místo vybojoval Brioni před Look Mp (Sugarcane Hanover). Na pátém místě doklusal Ismos Fp, který tím loňské vítězství obhájit nedokázal.
Rapide Lebel nejel pokořil sedmnáct svých čtyřnohých soupeřů, ale i svým časem 1:10,8 vytvořil nový rekord dostihu. Ten držel od roku 2007 Exploit Caf časem 1:11,0. Rapide Lebel prodloužil vítěznou serii na šest vítězství. Zatím svůj největší úspěch získal vítězstvím v Prix d'Ete (Gr.2).

Výsledky Prix du Luxembourg Gr.3 o 110.000 €, 2100 metrů, autostart:

Kůň Jezdec Km čas
1. Rapide Lebel (F) Eric Raffin 1:10,8
2. Opaline d´Atout (F) Matthieu Abrivard 1:11,1
3. Brioni (D) Joakim Lövgren 1:11,2
4. Look Mp (I) Vincenzo Piscuoglio Dell´Annunziata 1:11,2
5. Ismos Fp (I) Enrico Bellei 1:11,3
6. Tinita Love (NO) Pierre Vercruysse 1:11,3
7. Pomerol de Laumac (F) Laurent Claude Abrivard 1:11,5
8. Punchy (F) Jean Boillereau 1:11,5
9. Fabrice Axe (I) Jean Michel Bazire 1:11,6
10. Main Wise As (I) Pierre Levesque 1:11,7
11. Prodigious (F) Jean Philippe Dubois -
12. Nina de Gesvres (F) Pierre Yves Verva -
13. Irving Rivarco (I) Roberto Vecchione -
14. Rodrigo Jet (F) Jean Etienne Dubois -
15. Nil (F) Loïc Désiré Abrivard disk.
16. Fitzgerald Bigi (I) Andréa Guzzinati -
Quactus Léman (F) Franck Nivard disk.
Pabius (F) Jean Loïc Claude Dersoir disk.
Tento článek si můžete přečíst na webu MISHANO.COM
http://www.mishano.com

Tento článek najdete na adrese:
http://www.mishano.com/modules.php?name=News&file=article&sid=900