Forus Open: Torvald Palema obhájil
Publikováno: tvrtek, 08.07. 2010 - 12:30:00
Téma: ZPRAVODAJSTVÍ


V neděli si Torvald Palema zopakoval své loňské vítězství ve Forus Open. Potvrdil, že mílové traťi patří k nejlepším. Druhým místem potěšila dcera Varenneho Lisa America a třetím místem ukázal, že Francouzi umí skvěle i nejkratší trať.

Forus Open 2010

Nejrychleji odstartoval Brioni, ale Åke Svanstedt tentokrát nechtěl nechat nic náhodě a poslal Torvald Palemu na čelo. Joakim Lövgren se sice snažil udržet na prvním místě, ale Torvald Palema byl rychlejší. Takže v oblouku se koně seřadili v pořadí Torvald Palema, Brioni, Oceano Nox, Classic Grand Cru, vedle něj Megaman Neo a za ním Lisa America, kterou nakonec vedl Erik Adielsson. Při prvním vbíhání do cílové roviny se před zrychlujícího Megamana Neo posunul Brioni, který se záhy připojil k v čele klusajícímu Torvald Palemovi. Druhá dvojice byla Oceano Nox a Megeman Neo, další dvojice Classic Grand Cru a Lisa America a poslední dvojice Cromwell a Ilaria Jet. Osamocen na posledním místě klusal zástupce domácího chovu Thai Tanium. Toto pořadí vydrželo do konce protilehlé roviny, kde třetí stopu začala útočit Lisa America. V oblouku si vedoucí Torvald Palema dokázal vytvořit dvoudélkový náskok, Lisa America třetí stopou se stále snažila dostat před Brioniho a naopak Megaman Neo se začal propadat polem. V cílové rovině měl Torvald Palema už měl vše pod kontrolou a i výborný finiš Lisy America ho neohrozil. Skvělá klisna si na zopakování úspěchu v Oslo musí ještě počkat, výkonnost má, jen ale potřebuje trochu lepší průběh a trochu štěstí. Třetí doklusal poctivý Oceano Nox. Výbornou koncovku předvedl v dostihu nenápadný Cromwell a překvapil čtvrtým místem i časem (nejlepší co vyklusal v Evropě). Pátý doklusal Classic Grand Cru. Šestým místem zklamal nejen sázející Brioni...

Torvald Palema vyklusal čas dostihu 1:10,9, jen dvě desetiny za svým loňským výkonem a čtyři desetiny za rekordem L'Amiral Mauzuna.

4.7.2010 - Forus

Výsledky Forus Open Gr.1 o 2.150.000 NOK na 1600 metrů - autostart:

Kůň Jezdec Km čas
1. Torvald Palema (S) Åke Svanstedt 1:10,9
2. Lisa America (I) Erik Adielsson 1:11,1
3. Oceano Nox (F) Pierre Levesque 1:11,3
4. Cromwell (US) Per Oleg Midtfjeld 1:11,3
5. Classic Grand Cru (D) Thomas Uhrberg 1:11,3
6. Brioni (D) Joakim Lövgren 1:11,4
7. Ilaria Jet (I) Christophe Martens 1:11,9
8. Thai Tanium (NO) Öystein Tjomsland 1:12,3
9. Megaman Neo (S) Lars Anvar Kolle 1:12,3
Lavec Kronos (I) nestartoval -


Forus Open 2010 - Torvald PalemaTento článek si můžete přečíst na webu MISHANO.COM
http://www.mishano.com

Tento článek najdete na adrese:
http://www.mishano.com/modules.php?name=News&file=article&sid=823