Elitloppet: překvapivě Iceland + VIDEO
Publikováno: Nedle, 30.05. 2010 - 15:00:00
Téma: ZPRAVODAJSTVÍ


Finále Elitloppet pro sebe rozhodl stylem start - cíl Iceland. Druhý doklusal obhájce loňského vítězství Torvald Palema a třetím místem udělal v Německu radost Brioni. Majitel a trenér Icelanda Stefan Melander byl po doběhu velmi šťastný. Mimochodem s otcem Icelanda, kterým je Scarlet Knight, vyhrál Melander Hambletonian v roce 2001.


Elitloppet 2010

Solvalla 30.5.2010

Na start finále Elitloppet, kromě Ilarie Jet a Quarcia du Chene, kteří mají podkovy na zadních nohách, jdou všichni bez podkov. Favoritem dostihu je obhájce loňského prvenství Torvald Palema.

Do finále se koně seřadí takto:
1. Brioni - Joakim Lövgren
2. Ilaria Jet - Jean Michel Bazire
3. Torvald Palema - Åke Svanstedt
4. Triton Sund - Örjan Kihlström
5. Iceland - Johnny Takter
6. Nu Pagadu - Erik Adielsson
7. Quarcio du Chene - Björn Goop
8. Bernie M.M. - Torbjörn Jansson

Na startu je nejrychlejší Iceland a za ním Brioni. Za autem cválá Triton Sund. Zbytek pole se nemůže pořádně seřadit a Iceland v prvním oblouku utíká s náskokem před Brionim. Zbytek pole má několik délek ztrátu. Brioni zpomalý a je polem dostižen v tu chvíli na Iceland dobře pětidélový náskok. Johny Takter při prvním probíháním cílem bere Icelanda zpět a nechá se polem dojet. Toho využívá Erik Edielsson s Nu Pagadim a posouvá ho vpřed. V oblouku se dostane na druhou pozici vedle Icelanda. Ale před sebe ho Johny Takter nepustí. Na začátku závěrečného oblouku je jasné, že Ilaria Jet toho má tak akorád dost. Pod tlakem chybuje Quarcio du Chene. Třetí stopou stopou se na závěrečný útok připravuje Torvald Palema, za ním čekal na svou příležitost čekal Brioni. Ovšem v cílové rovině drtivý speed Torvalda Palemy nepřišel a Iceland mu oplatil poražku z rozjížďky, kdy se mu dost nevybíravě do nohou tlačil Åke Svanstedt s Torvaldem. Třetí místo získal Brioni. Na posledních metrech ještě zabral Nu Pagadi a udržel čtvrté místo před útokem Bernie M.M.. Iceland vyklusal čas 1:10,5 čímž si o desetinu vylepšil osobní rekord, který si vytvořil ve druhé rozjížďce.

Výsledková listina Elitloppet - finále o 5.250.000 SEK na 1609 metrů - autostart:

Kůň Jezdec Km čas
1. Iceland (S) Johnny Takter 1:10,5
2. Torvald Palema (S) Åke Svanstedt 1:10,7
3. Brioni (D) Joakim Lövgren 1:10,7
4. Nu Pagadi (D) Lutfi Kolgjini 1:10,9
5. Beanie M.M. (S) Torbjörn Jansson 1:10,9
6. Ilaria Jet (I) Jean Michel Bazire 1:11,2
7. Triton Sund (S) Örjan Kihlström 1:11,3
Quarcio du Chene (S) Björn Goop disk

První rozjíždku Elitloppet pro sebe rozhodla klisna italského chovu Ilaria Jet, kterou vedl Jean Michel Bazire. Po startu šel podle očekávání Copper Beach a za ním Lavec Kronos. Třetí místo si držela Ilaria Jet a na čtvrtém místě klusal Nu Pagadi. Start se moc nepovedl Lucky Jimovi a malou chybku udělal Nimrod Borealis.
Lucky Jim se snažil při první probíhání cílovou rovinou dostat dopředu, ale tempo , které udával stále Copper Beach bylo na něj příliš vysoké a v oblouku zůstal ve třetí stopě. Na protilehlé rovině se situace moc neměnila, jen bylo zřejmé, že Lucky Jim dnes nebude mít šťastný den. Lucky Jim se začal propadat, tím trochu zbrzdil Quaria du Chene. V cílové rovině přišel o své šance cváláním Lavec Kronos. Na čelo se lehce dostala Ilaria Jet, druhé místo hezkým závěrem získal Triton Sund. Třetí místo si pohlídal Nu Pagadi a i přes zdržení si poslední postupové místo vybojoval Quarcio du Chene. Pátý zůstal Copper Beach, který celá dostih odvodil. Šesté místo obsadil Nimrod Borealis a poslední skončil favorit dostihu Lucky Jim. Čas vítězky byl 1:11,2.

Výsledková listina Elitloppet 1.rozjížďka o 425000 SEK na 1609 metrů - autostart:

Kůň Jezdec Km čas
1. Ilaria Jet (I) Jean Michel Bazire 1:11,2
2. Triton Sund (S) Örjan Kihlström 1:11,3
3. Nu Pagadi (D) Erik Adielsson 1:11,3
4. Quarcio du Chene (S) Björn Goop 1:11,3
5. Copper Beech (D) Conrad Lugauer 1:11,5
6.Nimrod Borealis (F) Matthieu Abrivard 1:11,8
Lucky Jim (US) Andy Miller 1:11,9
Lavec Kronos (I) Lutfi Kolgjini disk.

Druhá rozjížďka měl favorita Bernieho M.M. před Torvald Palemou. Nejrychlejší start měl kanadský host Define the World a za ním se vydal Bernie M.M. Na startu bral zpátky Lövgren Brioniho a Ernauld Oyonnaxe, který v prvním oblouku cválal a skončil... V cílové rovině šel na první místo Bernie M.M. za ním klusal Define the World. Ve druhé stopě klusala Lisa America a za ní Brioni. Torvald Palema na barieře za Kanaďanem. Na posledním místě klusal Enough Talk. V cílové rovně přišel mohutný nápor Bioniho a už se zdálo, že má vítězství v kapse, ale o krátkou hlavu ho na druhé místo odkázal obhájce Torvald Palema. Třetí místo získal nenápadný Iceland a posledním postupujícím do finále je Bernie M.M. Páté místo pro Define the Worlda. Šestým místem potvrdila Lisa America, že střední tratě jsou jí bližší. Poslední doklusal Enough Talk. Torvald Palema vyklusal čas 1:10,5.
Letos se tedy žádný severoamerický host do finále nedostal, nejblíže k němu měl asi ten nejméně pravděpodobný Define The World.Výsledková listina Elitloppet 2.rozjížďka o 425000 SEK na 1609 metrů - autostart:

Kůň Jezdec Km čas
1. Torvald Palema (S) Åke Svanstedt 1:10,5
2. Brioni (D) Joakim Lövgren 1:10,5
3. Iceland (S) Örjan Kihlström 1:10,6
4. Beanie M.M. (S) Torbjörn Jansson 1:10,8
5. Define The World (CA) Paul Macdonell 1:10,9
6.Lisa America (I) Jorma Kontio 1:11,0
7. Enough Talk (US) Johnny Takter 1:11,2
Oyonnax (F) Sébastien Ernault disk.


Tento článek si můžete přečíst na webu MISHANO.COM
http://www.mishano.com

Tento článek najdete na adrese:
http://www.mishano.com/modules.php?name=News&file=article&sid=801