Startovní listina Oslo Grand Prix + VIDEO
Publikováno: ter, 06.05. 2008 - 23:28:41
Téma: ZPRAVODAJSTVÍ

V neděli nás čeká již pátý díl Grand Circuitu , kterým bude Oslo Grand Prix. Na trať dlouhou 2100 metrů se postaví deset velmi kvalitních koní.

Na snímku Satu Pitkänen: Vedoucí kůň Grand Circuit - Opal Viking

Oslo Grand Prix 2008

V Oslo na závodišti Bjerke se mezi elitu po dvouleté chovné pauze vrací domácí Steinlager (Good As Gold). Vítěz tohoto dostihu z roku 2005. Steinlager změnil trenéra, kterým je Olle Goop a letos již absolvoval dva dostihy a byli to vítězné starty. I tentokrát bude v jeho sulce trenérův syn Björn. Kdyby si letošní neporazitelnost udržel i po tomto dostihu byla by to menší senzace, vždyť Steinlagerovi už bylo deset let!!! Loni druhý byl francouzký L'Amiral Mauzun (Bon Conseil), letos bude v jeho sulce Tony Le Beller. Jean Michel Bazire dává přednost italskému Exploit Caf (Toss Out). A dvojice Bazire - Souloy letos vyhrává, kde může, jistě budou favorité i tentokrát. Loňské třetí místo patřilo Opal Vikingovi (Turnpike Taylor), který v posledních dvou startech již jakoby ztrácel formu. A i tentokrát to vedoucí kůň průběžného pořadí nebude mít lehké. Švédský Jaded (Express Ride) ve svém posledním startu, kterým byla Finlandia-ajo doběhl třetí. A bude chtít získat další body do celkového pořadí Grand Circuit. Going Kronos (Viking Kronos) v posledním startu vyhrál, ale nebylo to v nejvyšší kategorii. V Olympiatravet doklusal až na sedmém místě. A právě vítěz Olympiatravet Torvald Palema (Alf Palema) bude patřit mezi favority dostihu. V Olympiatravet svěřenci Åke Svanstedta obsadili všechny stupně vítězů. Na druhé příčce tehdy skončil další svěřenec Åke Svanstedta Adams Hall (Garland Lobell) bratr vynikajících plemeníků Andover Halla, Angus Hall a Conway Halla. Adams Hall má letos bilanci dvě vítěztví a dvě druhá místa. A jestli nebude dělat Torvald Palemovi bodyguarda může pomýšlet na vítěztví. Valach Colombian Necktie (Alf Palema) se pravděpodobně mezi nejlepší neprosadí stejně jako jediná klisna v poli Američanka Maid For Tag (Tagliabue), i když svůj poslední start v dostihu Stoeliten vyhrála.
Rekord dostihu z roku 2000 drží vynikajíci valach Victory Tilly časem 1:12,0.

Startovní listina Oslo Grand Prix Gr.1 o 3.000.000 NOK na 2100 metrů - autostart: