Grand Criterium de Vittese pro Opal Vikinga + VIDEO
Publikováno: Nedle, 09.03. 2008 - 17:29:15
Téma: ZPRAVODAJSTVÍ

Druhý díl Grand Circuit, kterým je francouzké Grand Criterium de Vitesse v Cagnes-sur-Mer, vyhrál stylem start - cíl švédský hřebec Opal Viking (na snímku) s Jormou Kontio v sulce. Opal Viking odskakoval jako desetinový favorit. Druhý doklusal Nijinski Blue (Extreme Dream) a třetí syn Jag de Belloueta Opus Viervil

Grand Criterium de Vitesse

Nejrychlejší start měl již tradičně Opal Viking (Turpike Taylor), vedle něhož se po startu zařadila Laura d'Amour a na třetím místě za Opal Vikingem klusal Nijinski Blue. Čtvrté a páté místo patřilo švédským rodákům Lass Dropovi a Improve Ås. Na startu cválala Guilia Grif a vysloužila si diskvalifikaci. Na protilehlé rovině vytáhl do třetí stopy Jean Michel Bazire svého Improve Ås a chtěl předjíždět, toho si ale všimnul Jos Verbeeck a vytáhl Lass Dropa též ven. Oba dva koně šli přes Lauru d'Amour a ta to neustála, zacválala a byla diskvalifikovaná. Vzávěrečném oblouku se dopředu posouval Improve Ås a za ním se vyvážel Opus Viervil. Do cílové roviny točil na prvním místě s přehledem Opal Viking. Na druhém místě byl již Improve Ås, zatímco třetí místo na bariéře držel Nijinski Blue. V polovině cílové roviny však začal mít problémy s čistým klusem Improve Ås a začal se rychle polem propadat. Naopak Nijinski Blue své tempo ještě vystupňoval a dorážel na Opal Vikinga, ale ten si již vítězství vzít nenechal a vyhrál o necelou délku. O třetí místo svedl tuhý boj Express Road (Passionnant) s Opus Viervilem, který nakonec tento souboj vyhrál a zaznamenal se svým trenérem Christophe Gallierem nejlepší letošní výsledek. Páté místo vybojoval Nésos du Goutier (Blue Dream).
Opal Viking se vítěztvím v dostal průběžně na čelo Grand Circuitu 2008 na druhém místě je vítěz prvního dílu italský Exploit Caf a o třetí místo se dělí Meaulnes di Corta a Nijinski Blue.

Výsledková listina Grand Criterium de Vitesse Casinos de Monte-Carlo Gr.1 o 180000 Euro na 1609 metrů - autostart: