Grand Criterium de Vitesse - startovní listina + VIDEO
Publikováno: Ptek, 07.03. 2008 - 13:42:54
Téma: NOVINKY


V neděli nás čeká druhý díl Grand Circuitu, kterým je Grand Criterium de Vitesse. Dvanáct učastníků bude čekat ve Francii velmi zřídka běhaná mílová trať 12 koní. Loni na závodišti Hippodrome Côte d'Azur v Cagnes-sur-Mer lehce vyhrál Kesaco Phedo (Caballio In Blue) časem 1:10,7. Ten ale pro zranění své vítěztví nemůže obhajovat. Letos běhá ve velmi dobré formě Opal Viking (loni pátý), ale trochu překvapivě lepších umístění dosahuje na delších tratích. Uvidíme jak si povede na míli.

Grand Criterium de Vitesse

Krásné klusácko-cvalové závodiště Hippodrome Côte d'Azur, tradičně přivítá začátkem března dostih kategorie grupa 1, Grand Criterium de Vitesse de la Côte d'Azur. Nejúspěšnějším jezdcem posledních pěti ročníků je francouzský šampión Jean Michel Bazire, který dokázal čtyřikrát vyhrát! Ale zdaleka nejúspěšnějším jezdcem tohoto dostihu je Jean René Gougeon, který vyhrál jedenáctkrát!!! Nejúspěšnějším koněm je klisna Une de Mai, ta vyhrála Grand Criterium de Vitesse pětkrát v řadě a druhým nejlepším je legendární Ourasi (čtyřikrát v řadě vítězný). Mimochodem oba koně jezdil právě Jean René Gougeon.
Pouze tři koně se dokázali dostat pod kilometrové tempo 1:10,0. Kesaco Phedo, při svém prvním vítěztví v roce 2004 (1:09,9), držitel rekordu dostihu z roku 2002 fenomenální Varenne, jeho čas byl 1:09,6 a druhá za Varennem klisna Fan Idole (1:09,8)
Letošní dvanáctka koní je rovnoměrně rozdělená na tři díly podle původu koní. Po čtyřech z domácí Francie, Italie a Švédska a podle pohlaví vedou hřebci nad klisnami v poměru 3:1. Mezi favority dostihu určitě patří Opal Viking a Nijinski Blue, kteří mají nejlepší rekord. Dobrou formu, ale hlavně pod sedlem, ukazuje Hot Tub, kterému krátká distance bude určitě svědčit. Improve Ås s Jean Michelem Bazirem bude zcela jistě velmi nebezpečný. Podceňovat nelze ani pětiletou Giulii Grif s rekordem 1:11,4. Do sulky Jag de Bellouetova syna Opus Viervila se po delší době vrací jeho trenér Christophe Gallier.

Startovní listina Grand Criterium de Vitesse Gr.1 o 180000 Euro na 1609 metrů - autostart:

Kůň Jezdec Trenér
1. HOT TUB (S) Stéphane DELASALLE Marcus OHMAN
2. OPUS VIERVIL (F) Christophe GALLIER Christophe GALLIER
3. LASS DROP (S) Jos VERBEECK Stig H. JOHANSSON
4. NIJINSKI BLUE (F) Pierre Yves VERVA Michel DONIO
5. OPAL VIKING (S) Jorma KONTIO Nils ENQVIST
6. LAURA D'AMOUR (F) Nicolas MATHIAS Vincent BRAZON
7. GIULIA GRIF (I) Marco SMORGON Marco SMORGON
8. IMPROVE ÅS (S) Jean Michel BAZIRE Fabrice SOULOY
9. GLAMOUR EFFE (I) Pietro GUBELLINI Edoardo GUBELLINI
10. EXPRESS ROAD (I) Andréa GUZZINATI Alain ROUSSEL
11. FELIX DEL NORD (I) Santo MOLLO Hansen Eric BONDO
12. NESOS DU GOUTIER (F) Christophe MARTENS Vincent MARTENS


VIDEO - Grand Criterium de Vitesse 2007Tento článek si můžete přečíst na webu MISHANO.COM
http://www.mishano.com

Tento článek najdete na adrese:
http://www.mishano.com/modules.php?name=News&file=article&sid=168