Dalším derby-vítězem českého chovu je Bucephalos Misi!
Publikováno: Pondl, 14.08. 2023 - 17:00:00
Téma: NOVINKY


Slovenská klusácká sezóna měla v neděli 13. srpna svůj vrchol, kterým bylo Slovenské klusácké derby a také dvě rozjížďky Dunajského poháru. Ty naprosto ovládl loňský hrdina slovenské modré stuhy Jerry v sulce se svým trenérem Ivanem Coufalem, který tak vlastně předal žezlo dalšímu skvělému zástupci tuzemského chovu, Bucephalovi Misi. Tento svěřenec trenéra Jaroslava Dobrovolného vedený jeho synem Davidem Dobrovolným skvěle navázal na loňský úspěch Jerryho a dal tak českému chovu další velkou vzpruhu. Chovatelem čerstvého vítěze derby je, jak i jeho jméno napovídá, JUDr. Milan Šíma, který je mj. též chovatelem vítěze Českého klusáckého derby ze sezony 2016 Caberneta Misi.

Bucephalos Misi startoval letos v Bratislavě už popáté a dosáhl tu čtvrtého vítězství, vždy v sulce se svým stálým jezdcem Davidem Dobrovolným. Polobratr Barunky Misi byl velkou osobností už jako "teenager" ve stádě v Hořejším Krušci, kdy jako roček šéfoval svým dvěma o rok starším kolegům.

Slovenský derby-vítěz Bucephalos Misi, kterého pochopitelně čeká i start v Českém klusáckém derby, zatím v kariéře startoval 19x, 5x vyhrál a 9x se umístil. Jeho zisk je aktuálně 160.000 Kč a osobní rekord 1:15,7.Foto (Viktor Král): Mladý jezdec David Dobrovolný přivedl Bucephala Misi k cennému vítězství ve Slovenském klusáckém derby

Tento článek si můžete přečíst na webu MISHANO.COM
http://www.mishano.com

Tento článek najdete na adrese:
http://www.mishano.com/modules.php?name=News&file=article&sid=1436