Hříbata 2023: Už jsou na světě dva 'zimáčci'
Publikováno: ter, 07.02. 2023 - 19:00:00
Téma: CHOV


Zatímco obvykle musíme na první narozená hříbata čekat třeba až do března, letos už máme dva klusácké juniory na světě. A není bez zajímavosti, že oba dva jsou potomky plemeníků, kteří loni v našem chovu klusáka debutovali - Jakea (Muscle Hill) stojícího v chovu Agro Hochstaffl v Ledenicích a Univers Love, který je zástupcem plemene Trotteur Francais. Tento syn plemeníka Love You působí v chovu JUDr. Milana Šímy v Hořejším Krušci.

Vůbec prvním letošním hříbětem je u chovatele Josefa Dobruského narozený Vikomt Cub (Jake - Victory Expo), který přišel na svět už 22. ledna. Malý Vikomt má už pět starších sourozenců. Z nich toho zatím nejvíce dokázal nejstarší Victor Cub (Sir Gill), který si utvořil kvalitní osobní rekord 1:15,1 a zúčastnil se i Českého klusáckého derby.


Foto (Josef Dobruský): V lednu narozený Vikomt Cub

6. února se pak narodilo na Šumavě první letošní hříbě francouzského klusáka. Černá klisnička je dcerou Univers Love a Uvey Star. Vítězka tří dostihů na německých závodištích a také tří tuzemských zkoušek Trotteur Francais Uvea Star tak už přivedla na svět svého pátého potomka. A také u ní platí, že zatím je jejím nejlepším počinem v chovu první potomek. Klisna Helenka Misi (Armstrong Jet) měla krátkou dostihovou kariéru, ale jako dvouletá dokázala být druhá v Ceně Labirinta (CH). I ona už působí v chovu JUDr. Milana Šímy na Šumavě.


Foto (Miroslava Tušinovská): Uvea Star přivedla letos na svět klisničku po novém plemeníkovi Univers Love. V brzké době očekávají v Hořešjím Krušci narození dalších dvou hříbat

Tento článek si můžete přečíst na webu MISHANO.COM
http://www.mishano.com

Tento článek najdete na adrese:
http://www.mishano.com/modules.php?name=News&file=article&sid=1427