Grand Prix de France: Dva se perou a Bélina Josselyn se směje + VIDEO
Publikováno: Nedle, 11.02. 2018 - 17:00:00
Téma: ZPRAVODAJSTVÍ

Na dráze ve Vincennes se dnes konal očekávaný souboj Bold Eagle vs. Propulsion,kterým měla sekundovat sekundovat Bélina Josselyn. Na trati 2100 metrů dlouhé Grand Prix de France se za startovací auto seřadilo patnáct klusáků bez vítěze Grand Prix d'Amerique Readlyho Express. V cílové rovině to vypadalo, že si to rozdají Bold Eagle a Propulsion, ale nakonec nejdříve v cíli byla sedmiletá Bélina Josselyn vedená šampiónem Jean-Michelem Bazirem (na obrázku). Bold Eagle skončil opět druhý a stejně jako v Grand Prix d'Amerique doklusal na těsném třetím místě Propulsion.

Grand Prix de France 2018

11.2.2018 - Vincennes
Na startu se nejlépe dařilo koním podle čísel 5,6,7,8 neboli Timone Ek, Wild Honey, Billie de Montfort a Bold Eagle. V oblouku převzala vedení Wild Honey, vedle ní klusala Billie de Montfort a Bold Eagle zůstal ve třetí stopě. Nakonec se před protilehlou rovinou dostal Bold Eagle na čelo dostihu. Třetí stopou se dopředu posouvali Propulsion (Muscle Hill), Ringostarr Treb (Classic Photo) a Bélina Josselyn. V závěrečném oblouku si stále držel na bariéře náskok Bold Eagle, Propulsion se držel na druhém místě, třetí místo držel Ringostarr Treb před Wild Honey. Ale z venku se řítila Bélina Josselyn (Love You), a ač nabíhala metry navíc, měla v cílové rovině největší rychlost a zaslouženě vyhrála. Frank Nivard Bold Eagla (Ready Cash) silně pobízel, ale další prohru nedokázal odvrátit a připsal se již šesté druhé místo v řadě za sebou. Propulsion se musel smířit se třetím místem jako v Grand Prix d'Amerique. Čtvrté místo získal pěkným koncem Briac Dark (Prince Gede) a navázal na předchozí grupová umístění. Pátým místem nezklamal ani Ringostarr Treb. Po úspěších v monté se asi čekalo více od Traderse

Vítězná Bélina Josselyn po dnešním triumfu slaví první vítězství v dostihu Group 1. Byla mu už ale blízko, protože byla druhá v Grand Prix d'Amerique i Critérii des 5 ans. Svůj zisk navýšila o dalších 180 tisíc euro a její celková suma výher se přiblížila k metě jeden a půl miliónu. Z 52 startů dokázala vytěžit 18 vítězství.

Bélina Josselyn vyklusala kilometrové tempo 1:10,2. Rekord dostihu drží Kool du Caux z roku 2007 časem 1.09.8.