Grand Prix de Bourgogne: Propulsion si dokázal poradit s Bold Eaglem + VIDEO
Publikováno: Pondl, 01.01. 2018 - 11:00:00
Téma: ZPRAVODAJSTVÍ

Poslední den roku se dráze ve Vincennes konala třetím "B" kvalifikace na Prix d'Amerique. Na nejkratší trati 2100 metrů se představilo, po škrtu dvou koní, patnáct účastníků. Vítězství obhajoval Bold Eagle jako velký favorit a mohl se stát dvojnásobným vítězem tohoto dostihu v jednom roce, protože minulá Grand Prix de Bourgogne se konala první den v roce 2017. Bold Eagle místo vítězství utrpěl další porážku, tentokrát od druhého favorita dostihu, amerického Propulsiona ve službách švédské Stall Zet a trenéra Daniela Redéna.

Grand Prix de Bourgogne 2017

31.12.2017 - Vincennes

Na startu Grand Prix de Bourgogne byli nejrychlejšími Billie de Montfort a Bold Eagle. Na konci cílové roviny se do čela posunul Propulsion (Muscle Hill), za nímž se pokoušel dostat Bird Parker přes kterého se v oblouku dostal outsider Briac Dark (Prince Gede) a s chutí přešel i přes vedoucího Propulsiona. Ten si to však nenechal líbit a šel opět do čela. K němu se připojila Anna Mix a favorit dostihu Bold Eagle se před závěrečným obloukem posunul do třetí stopy a v oblouku ztrácel cenné metry. V cílové rovině Propulsion a jeho jezdec Örjan Kihlström v klidu ohlídali prvenství, před silně finišujícím Bold Eaglem. Ten zřejmě své příznivce trochu zklamal, vyklusal ale výborný čas a příště se už vítězství dočká. Pro třetí místo a postup na Grand Prix d'Amerique si překvapivě doklusal Briac Dark. Ten si časem 10,8 vytvořil svůj osobní rekord. Čtvrté místé získala Billie de Montfort, která si už v první kvalifikaci místenku na vrchol sezóny zajistila. Páté místo získal švédský syn Muscle Hilla Day Or Night In.

Poslední kvalifikace na Grand Prix d'Amerique, kterou je Grand Prix de Belgique se koná za 14. ledna.