Bird Parker překvapil Bold Eagla v Grand Prix du Bourbonnais + VIDEO
Publikováno: Nedle, 10.12. 2017 - 19:00:00
Téma: ZPRAVODAJSTVÍ

Dnes se konala druhá "B" kvalifikace na Grand Prix d'Amerique. Na startu Grand Prix du Bourbonnais se stejně jako loni prezentovalo sedmnáct klusáků zvučných jmen. Desetinovým favoritem i po předchozích zdravotních problémech byl šestiletý Bold Eagle, jako druhý favorit šel do dostihu další svěřenec Sébestiena Guarata Carat Williams a třetí šancí byl norský Lionel. V cílové rovině ale dominoval další skvělý klusák Bird Parker vedený Jean-Philippem Monclinem, který si s Bold Eaglem paradil v novém rekordu dostihu.

Grand Prix du Bourbonnais 2017

10.12.2017 - Vincennes

Na začátku dostihu na tempo tlačili především Charly du Noyer a Ringostarr Treb (Classic Photo). Poté ještě přitopil pod kotlem Carat Williams (Prodigious) a kilometr před cílem stlačil kilometrové tempo pod 1:12. To už Franck Nivard vytáhl Bold Eagle do třetí stopy a rychle se blížil k vedoucímu duu Carat Williams a Lionel. Za ním se chytře vyvezl Bird Parker. Do cílové roviny už byl Bold Eagle na prvním místě, ale Bird Parker měl tentokrát více sil a zaslouženě vyhrál. Druhé místo si uhlídalBold Eagle. Třetím místem potěšil italské fanoušky Ringostarr Treb. Silnou koncovkou na čtvrtém místě doklusal Propulsion a na pátém Lionel.

První tři v cíli, tedy Bird Parker, Bold Eagle a Ringostarr Treb se kvalifikovali na Grand Prix d'Amerique.

Vítězný Bird Parker vyklusal kilometrové tempo 1:12,4 a to znamená nový rekord dostihu. O jednu desetinu překonal svého otce Ready Cashe.

Bird Parker vyhrál své sedmnácté vítězství a své majitelce slečně Elisabeth Allaire vydělal 1.848.130 euro. Jeho osobní rekord je 1:09,7. A nejcennější vítězstvími jsou Gr.1 Criterium des 4ans, kterého se Bold Eagle nezúčastnil, a další dostih Gr.1, Prix de Vincennes (monté).