Grand Prix de Bretagne pro Valko Jenilat (+ VIDEO)
Publikováno: Nedle, 19.11. 2017 - 18:00:00
Téma: ZPRAVODAJSTVÍ

Zimní sezóna ve Vincennes je už v plném proudu a dnes byla na řadě první kvalifikace na Prix d'Amerique. První "B" kvalifikací je tradičně Grand Prix de Bretagne konaná na dráze ve Vincennes a distanci odpovídající vrcholu sezóny. Na dráze se po škrtu Bold Eagla kvůli abscesu (tým se rozhodl po druhém nahřívání) představilo jen čtrnáct klusáků. Bold Eaglův trenér Sébastien Guarato nemusel však smutnit, protože v dostihu měl ještě další tři "želízka". A to Valko Jenilata, který byl favotitem dostihu, výbornou klisnu Billie de Montfort a Booster Winnera. Valko Jenilat splnil úlohu favorita a pod vedením Erica Raffina vyhrál těsně právě před Billie de Montfort.

Grand Prix de Bretagne 2017

19.11.2017 - Vincennes

Valko Jenilat (Kepler) se dostal do vedení v oblouku za "cílovou rovinou" a vydržel na něm až do cíle. Musel se ale bránit náporu výborně běžící tréninkové kolegyně Billie de Monfort (Jasmin de Flore). Na třetím místě doběhl Charly du Noyer(Ready Cash). Tabulový doběhl doplnili Bird Parker (Ready Cash), klusající ve druhé polovině dostihu na pozici outleadera, a Italka Shadow Gar (Pine Chip). V cílové rovině byl pro nečistý chod z šestého místa diskvalifikován Booster Winner.

První tři v cíli, tedy Valko Jenilat, Billie de Montfort a Charly du Noyer se tedy dnes kvalifikovali na Prix d'Amerique.

Vítězný Valko Jenilat vyklusal kilometrové tempo 1:13,2. Rekord dostihu drží z roku 2012 Roxane Griff časem 1:12,5.

Valko Jenilat dnes získal devatenácté vítězství, za svou kariéru zatím vydělal 1.061.790 euro a rekord má 1:10,7. Zatím dokázal zvítězit jen v dostizích Gr.2 a Gr.3, v Gr.1 byl druhý.