Prix de Belgique 2014 - po roce opět Yarrah Boko + VIDEO
Publikováno: Pondl, 13.01. 2014 - 16:00:00
Téma: ZPRAVODAJSTVÍ


Dva týdny před Grand Prix d'Amerique se zastavil kolotoč kvalifikací na její 93. ročník. Posledním "B" kvalifikačním dostihem byla Prix de Belgique na jejíž start se postavilo patnáct klusáků včetně Yarrah Boko, kterému se podařilo obhájit loňské prvenství. Každý z "béček" tak měl jiného vítěze.

Prix de Belgique 2014

12.1.2014 - Vincennes

Favoritem dostihu byl Univers de Pan (Kenya du Pont), třetí v superrychlém srpnovém Criterium des 5 ans a v prosinci vítěz dostihu v belgickém Mons, který ale v kvalifikační Prix de Bourgogne neuspěl. Po startu přešel do čela Yarrah Boko (Coktail Jet), následovaný dvojicí Roxana de Barbray (Speed Clayettois) a Talicia Bella (General du Pommeau), ve třetím sledu pak klusali Marielles (Kick Tail) a Soleil du Fosse (Jag de Bellouet). Na konci prvního oblouku se dostala do čela Roxana de Barbray a před tribunou pak přešel do čela Soleil du Fosse. Obhájce prevství z loňského roku Yarrah Boko absolvoval většinu dostihu na třetí pozici.

Na protilehlé rovině se drala dopředu třetí stopou Vanika du Ruel (Jardy), ale její snahy skončily na pozici outleadera, převzít vedení už nedokázala. Klíčovým momentem dostihu byl začátek posledního oblouku, kdy se Yarrah Boko posouval dozadu, což se ukázalo od Pierre Vercruysse jako velmi prozíravé řešení, protože mu umožnilo o něco málo sekund později nasměrovat hřebce do druhé stopy a dostat se za favorizovaného Univers de Pan, krerý se posouval dopředu. V cílové rovině přešel Univers de Pan vedený svým trenérem Philippe Daugeardem do čela, ale Yarrah Boko nakonec měl sinější finiš a o půl délky vyhrál v kilometrovém tempu 1:14,4 na trati 2850 metrů. Třetí skončil Soleil du Fosse a čtvrtý nejlepší z trojice koní vybíhajících ze vzdálenější mety - Save the Quick (Jasmine de Flore). Nádherný závěr měl dlouho zavřený The Best Madrik, ale stačil jen na šesté místo za Roxanou de Barbray. Žádné zlepšení nenastalo u obhájce Grand Prix d'Amerique Royal Dreama, který byl diskvalifikován. Jean Philippe Dubois tak asi na obhajobu může zapomenout a druhý kůň stáje Texas Charm, který mohl Royal Dreama zastoupit pro své zranění startovat nemůže.

Vítězný Yarrah Boko byl v roce 2006 prodaný do Norska a jeho trenérem je Trond Anderssen. Švédský odchovanec Yarrah Boko má ve Vincennes velmi zajímavou bilanci - buďto vyhrál, anebo byl diskvalifikovaný. Spokojený majitel Jan-Erik Andresen se tedy velmi těší za dva týdny na Grand Prix d' Amerique.

V sobotu v Solvalle bojovala o svou účast v "Americe" švédská hvězda Maharajah (Viking Kronos) v Bulwarks lopp na trati 2140 metrů. Dostih vyhrál On Track Piraten (Kool du Caux), Maharajah dokončil ale až jako čtvrtý a tak zůstavá doma a do Francie nepojede. Naproti tomu On Track Piraten by se měl objevit v sobotní Prix du Luxembourg.

Bodově nejúspěšnějšími v "B" kvalifikacích, kteří si zajistili právo startovat na Grand Prix d'Amerique jsou: Triode de Felliere a Uhlan du Val, následovaní zraněným Texas Charmem (zlomenina holeně), vítězem poslední kvalifikace Yarrahem Boko, dále Soleil du Fosse, Tiego d'Etang, Up And Quick, který si to ještě pojistil vítězstvím v Prix Tenor de Baune a konečně Univers de Pan. Jistotu má ještě vítězka Criterium Continental Victoire.

Celkové pořadí "B" kvalifikací na Grand Prix 'd Amerique 2014:
Triode de Felliere - 18
Uhlan du Val - 18
Texas Charm - 13
Yarrah Boko - 12
Soleil du Fosse - 7
Tiego d'Etang - 6
Up And Quick - 6
Univers de Pan - 6
Ready Cash - 4
Marielles - 3
Roxane Griff - 2
Save the Quick - 2
Treskool du Caux - 2
Roxana de Barbray - 1


Výsledky Prix de Belgique 2014 Gr.2 o 120.000 € na 2850 metrů - mety:

Kůň Jezdec Km čas
1. Yarrah Boko (SE) Pierre Vercruysse 1:14,4
2. Univers de Pan (FR) Philippe Daugeard 1:14,4
3. Soleil du Fossé (FR) Thierry Duvaldestin 1:14,6
4. Save The Quick (FR) Jean-Michel Bazire 1:13,9
5. Roxana de Barbray (FR) Eric Raffin 1:14,6
6. The Best Madrik (FR) Jean-Etienne Dubois 1:14,0
7. Vanika du Ruel (FR) Franck Anne 1:14,7
8. Reve de Beylev (FR) Dominik Locqueneux 1:14,8
9. Marielles (IT) Mattheiu Abrivard 1:14,9
10. Renommée d´Obret (FR) Franck Ouvrie 1:15,1
11. Talicia Bella (FR) Anthony Barrier -
12. Victoire (FR) Mathieu Mottier -
13. Sévérino (FR) Christian Bigeon -
14. Quinoa du Gers (FR) Fabrice Souloy -
Royal Dream (FR) Jean-Philippe Dubois disk.


Prix de Belgique 2014 - Yarrah BokoTento článek si můžete přečíst na webu MISHANO.COM
http://www.mishano.com

Tento článek najdete na adrese:
http://www.mishano.com/modules.php?name=News&file=article&sid=1146